Özgür Özel, Ahmet Necdet Sezer’le görüştü: Düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz

Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i ziyaret eden CHP lideri Özgür Özel, “Kendisinin tavsiyelerini aldık. Kendileri uygun gördüğünce sayın Cumhurbaşkanımızı düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, onuncu Cumhurbaşkanı  Sezer’i konutunda ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Sezer, “Nazik ziyaret için ben teşekkür ediyorum sayın başkana. Görevinde başarılar diliyorum. Zor bir görev yüklendi. Mutlaka başarılı olacaktır. Umudum o. Sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

“Engin devlet tecrübelerinden yararlanıyoruz”

Özel, ziyareti sonrasında Sezer ile yaptığı görüşme hakkında, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza daha önce de nezaket ziyaretlerinde bulunmuştuk. Ben genel başkan seçildikten sonra kendisi bir tebrik telefonu açmıştı. Ben de bu tebrik telefonuna teşekkür için bir ziyarette bulunmayı istedim. Kendisinin engin devlet tecrübelerinden yararlanıyoruz” diye konuştu.

“Herkesin  imrenerek hatırladığı bir Cumhurbaşkanlığı dönemi geçirmişti”

Sezer’in fikirlerini önemsediklerini vurgulayan Özel, “Kendisinin tavsiyelerini alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletinde çok önemli bir dönemde çok başarılı ve hala daha Türkiye’deki herkesin o süreci imrenerek hatırladığı bir Cumhurbaşkanlığı dönemi geçirmişti. Bizim haddimize değil tabii bu takdir ifadelerini söylemek. Kendisinin tavsiyelerini aldık. Bundan sonraki süreçlerde de kendileri uygun gördüğünce Sayın Cumhurbaşkanımızı düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir