Taylor Swift dünyanın en zenginleri arasına girdi

T24 Dış Haberler

Taylor Swift, açıklanan yeni zenginler listesine göre dünyanın en zengin insanları arasında Elon Musk’a katıldı.

Amerikalı pop yıldızı, Forbes Dünya Milyarderleri Listesi’ne ilk kez 1,1 milyar dolar (877 milyon euro) ile girerken, AI chatbot ChatGPT’nin yaratıcısı Sam Altman da 1 milyar dolar (800 milyon euro) ile girdi.

Fransız Bernard Arnault ve ailesi 233 milyar dolar (185 milyar euro) ile listenin zirvesinde yer aldı. Forbes, 2024 yılı listesinde 2 bin 781 milyarderin bulunduğunu söyledi. 

Şarkıcı-söz yazarı Swift, megastar statüsüne ulaştıktan sonra ilk kez Forbes zenginler listesine girdi. Bu yılki Grammy Ödülleri’nde dikkatleri üzerine çeken yıldız, “yılın albümü” ödülünü dört kez kazanan ilk sanatçı oldu.

Dünyanın en zengin ilk 10 kişisi arasında yer alan sekiz kişi ABD’dendi; bunların altısı paralarını teknoloji endüstrilerinden kazandı. 

Arnault ve ailesinden sonra, Tesla ve X’in (eski adıyla Twitter) sahibi Elon Musk, net serveti 195 milyar dolar (155 milyar euro) ile ikinci sırada yer aldı. Onu Amazon’un sahibi Jeff Bezos üçüncü sırada takip etti. 

Musk’un zenginliği geçen yıla göre yüzde 8 arttı, ancak 300 milyar dolar (239 milyar euro) servete sahip ilk kişi olduğu Kasım 2021’deki net servetinde düşüş yaşandı.

Forbes’un listesine ayrıca 1,2 milyar dolar (950 milyon euro) servetle basketbol efsanesi Magic Johnson da katıldı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir